Navštivte Šumavu v okolí Horské Kvildy

Horskou Kvildu najdete v centrální oblasti Národního parku Šumava v nadmořské výšce 1050 metrů. Obec se rozprostírá na nádherné horské planině s výhledem do údolí Hamerského potoka. Původní šumavské chalupy umístěné v přírodě Šumavy nabízí skutečnou harmonicku atmosféru, která okamžitě vstoupí i do Vás. Okolní lesy se vzácnou vegetací jsou tím zaručeným klidem, který hledáte.

Do mnohých zajímavých míst se dostanete po pohodlných, dobře značených turistických stezkách či cyklostezkách. Autem a hromadnou dopravou pak není problém zavítat ani do vzdálenějších lokalit Šumavy. V zimním období je Horská Kvilda ideální místo pro start do běžecké stopy. Hustá síť upravovaných tras nabízí zážitek vrcholovým i rekreačním sportovcům.

Horská Kvilda je vynikajícím výchozím bodem pro výlety v Národním parku Šumava.

Aktivní dovolená v srdci Šumavy

Turistika

Turistika

Horská Kvilda svou polohou a bezprostředním kontaktem s šumavskou přírodou přímo vybízí k pěší turistice a tak v okolí penzionu naleznete několik značených turistických tras. Některé z nich jsou schůdné i v zimním období.

Turistické trasy v okolí Horské Kvildy

Cyklistika

Cyklistika

Pokud dáváte přednost cyklistice a rádi byste poznali Šumavu ze sedla Vašeho kola, máte možnost využít síť místních cykotras, která Vám představí to právé kouzlo Šumavy. V Penzionu Horská Kvilda je Vám k dispozici úschovna jízdních kol.

Cyklotrasy v okolí Horské Kvildy

Zimní sporty

Zimní sporty

Okolí Horské Kvildy je díky svému charakteru pozvolných stoupání a sjezdů vhodné pro jízdu na běžkách (v NP Šumava celkem 450 km tras). Ke sjezdovému lyžování lze využít nedaleký areál Zadov, Nové Hutě či pro méně náročné lyžaře vlek na Kvildě.

Běžkařské trasy  a  Sjezdové lyžování

Šumava

Zajímavá místa z okolí Horské Kvildy

Jezerní slať

Jedna z nejznámějších šumavských slatí. Unikátní „ostrov severské přírody” se vzácnými rostlinami a živočichy, který se dochoval v horských podmínkách Šumavy.

Antýgl (Sokol), 1253 m n.m.

Horské Kvildě a pláním dominuje vrch Antýgl, nazývaný též Sokol. Na samém vrcholu Antýglu najdete vrcholovou knížku, která čeká na Váš zápis. V 15. století zde byla malá osada, ve které následně vznikla sklářská huť.

Prameny Vltavy

Na úpatí Černé Hory (1172 m.n.m.) se nachází symbolický pramen nejdelší české řeky Vltavy (zde Teplé Vltavy). Tato oblast byla hraničním pásmem a tedy čtyřicet let nepřístupná.

Rozhledna Poledník

Vrchol s vyhlídkovou věží (1315 m.n.m.) se nachází asi 7 km jižně od Prášil. Za dobrého počasí Vám nabídne nádherný výhled prakticky na celou Šumavu a Bavorský les.

Březník

Samota, která se nachází v širokém údolí Lázeňského potoka, 7,5 km jihovýchodně od obce Modrava, s krásným výhledem na Luzný (1373 m n.m.). Jde i o část Šumavy bez trvalého osídlení. Na Březníku funguje Informační středisko Národního parku Šumava a také občerstvení.

Vyhlídka na Zhůří

Krásnou vyhlídka kousek cesty od Horské Kvildy směrem na Zhůří. Za údolím Vydry najdete panorama Šumavy, které korunují vrcholy Velký a Malý Roklan.